Het eerste RSB-team van Schaakvereniging Sliedrecht gaat in de 1e klasse A opnieuw strijden om het kampioenschap. Dit zal gebeuren onder leiding van tienvoudig clubkampioen en tevens teamleider Peter van den Bergh. Die kan dit seizoen over een brede selectie beschikken met enkele aanstormende talenten zoals Marten Hartkoren en Theo Theunisse.
Gezien de sterkte van klasse 1A gaat het een spannend seizoen worden, want een subtoppositie moet er wel in kunnen zitten.
- Ook eerste RSB-team speelt zich veilig (4/24/2026)
SLIEDRECHT – Na enkele zeperds moest het eerste RSB-team zich tegen het ooit zo vermaarde eerste team van CSV veilig gaan spelen. Teamleider Peter van den Bergh zag vooral de witspelers excelleren, want na 2 uur spelen stond het reeds 4-0 door louter winstpartijen van de Sliedrecht-spelers, die hun partij mochten openen. De teamleider mocht als kopman het noodzakelijke halfje binnen slepen, waarna de einduitslag uiteindelijk 5-3 voor het Sliedrechtse team werd. Veilig!
(meer…) - Verlies eerste RSB-team na spannende strijd (3/2/2026)
SLIEDRECHT: Het beloofde een spannend avondje te worden tegen De Pionier 1 uit Hellevoetsluis en dat werd het ook. Immers, qua rating ontliepen beide teams elkaar nauwelijks en ook de onderlinge duels lieten geen grote ratingverschillen zien.
Verslaggever Tim Schakel praat ons bij over een heet avondje in de Havik waarbij het nagenoeg op alle borden spannend bleef tot de laatste seconden. Leest u weer mee?
(meer…) - Nipt verlies RSB 1-team tegen Maassluis 1! (12/7/2025)
SLIEDRECHT – De overgang was groot. De voorzitter stond samen met een volle zaal op respectvolle wijze stil bij het overlijden van ons gewaardeerde lid Meinte Smink. Na deze verdrietige plechtigheid werden de klokken in werking gesteld en de partijen gestart.
We hadden de eerste twee wedstrijden gewonnen en op basis van de stand mochten we hopen op een derde overwinning, ware het niet dat we onze teamleider en kopman moesten missen. Peter van den Bergh is er altijd bij maar ditmaal was hij verhinderd. Jeroen Brandsma nam de rol van teamleider voor zijn rekening. Tim Schakel is ditmaal de reporter van dienst!
(meer…) - Eerste RSB-team maakt gehakt van Onésimus (11/7/2025)
ROTTERDAM – Het eerste RSB-team van Schaakvereniging Sliedrecht boekte in de tweede ronde van de RSB-competitie een eclatante zege op Onésimus 2. Met 2-6 werd er schaakles gegeven aan de discipelen van de voormalige Griekse slaaf. Teamleider Peter van den Bergh zag zijn “volgelingen” voor de tweede zege op rij zorgen. De teamleider deed ook van zich spreken…
(meer…) - Sliedrecht RSB1 start goed (9/29/2025)
SLIEDRECHT- Het Sliedrechtse vlaggenschip in de RSB-competitie heeft de eerste competitieronde de winst gepakt in een thuiswedstrijd tegen De Hoeksche Waard 1. Teamleider Peter van den Bergh verhaalt van een spannende wedstrijd in een kolkende Havik. En niet alleen de wedstrijd was spannend, ook het tijdstip van aanvang was spannend. Van de vroegste aftrap in teamverband tot herhaalde chaos met g4-pionnen. Leest u mee in dit mooie verslag?
(meer…)






