Sliedrecht 1 verliest twee keer en is nog niet veilig
SCHIEBROEK – Waar Sliedrecht 1 vorig jaar in de laatste seconden het kampioenschap in klasse 3E verspeelde, is het dit seizoen allemaal anders. Na 8 ronden bestaat er nog altijd een scenario waarin Sliedrecht 1 uit de 3e klasse degradeert. De huidige 5e plek zegt niet veel, omdat de nummer 10 slechts één matchpunt minder heeft. Hoe heeft het zo ver kunnen komen?
Het verslag van de wedstrijd van 28 maart start in januari. De KNSB-ronde van 10 januari 2026 wordt uitgesteld naar 28 maart 2026 vanwege winters weer. Al gauw sneeuwt het afmeldingen in de groepsapp voor deze datum. Teamleiders Jorik Klein en Robert van Rekom zitten met de handen in het haar. Gelukkig kampt Overschie met dezelfde problemen. Er wordt besloten vooruit te spelen. Marijn den Hartog (bord 2), Adrian Mensing (bord 6) en Arjan van der Leij (bord 7) worden vooruitgestuurd. De scherpe lezer heeft al in de titel gelezen dat dit niet goed afliep.
Uw verslaggever was er niet bij, maar onder het genot van een biertje met schakers van KNSB 1,3 en 4 die ook afkickverschijnselen vertoonden van onze edele sport, werd in alle spanning nieuws van het front afgewacht. Helaas kwam tegen 19:00, toen het inmiddels 25-13 stond in onderlinge snelschaakpartijen, Martijn Stoker William Gijsen wist te verslaan (oké het was Stratego, maar toch) en Rick Stuij een natuurtalent bleek in Yahtzee, het slechte nieuws. Ondanks het vooruitsturen van onze ratingtoppers, zouden we op 28 maart met een 1-2 achterstand aan de start verschijnen. Marijn den Hartog wist het aan bord 2 niet bol te werken tegen de Overschiese ratingtopper en Adrian Mensing en Arjan van der Leij kregen hun betere stellingen niet gewonnen aan bord 6 en 7.
Dat maakte dan ook dat de wedstrijd in de vorige wedstrijd tegen Goes nog belangrijker werd, want wij wisten al dat Overschie een goede kans maakte op 2 matchpunten op 28 maart. Maar goed, op 28 maart zouden we huid natuurlijk wel duur verkopen.
We hadden ondanks het vooruitspelen alsnog een invaller nodig, omdat ook Tim Schakel verhinderd was op 28 maart. Gelukkig kon talent Niels Mijnster invallen en chauffeuren. We kwamen keurig op tijd op locatie aan. Achter het vijfde bord was Niels echter wel de weg kwijt. Aan alle kanten speelde zijn tegenstander flitsend en het leek slechts een kwestie van tijd voordat het 1-3 zou staan. Op dat moment stond ook Wim Pool aan bord 3 al moeizaam en zo moesten de anderen proberen te winnen.
Maar huh? Waarom staan daar ineens twee koningen in het midden op het vijfde bord? Houdini Niels wist het dusdanig moeilijk te maken voor zijn tegenstander dat achtereenvolgens mat in 6 werd gemist en een -20 stelling werd weggeven naar eeuwig schaak. Chapeau voor het doorzettingsvermogen van onze invaller!
Helaas moest Wim Pool niet veel later helaas wel de vlag strijken. Na een moeizame opening, wist zijn tegenstander de koningsstelling van Wim te betreden. Zelfs met kunst- en vliegwerk kon niet voorkomen dat de Overschiese speler een prachtige aanval bekroonde met een dame-offer. 1,5-3,5.
Waar komt dan nog 2,5 punt vandaan voor een matchpunt? De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat dat er nooit echt inzat. William Gijsen stond beter tegen de invaller van Overschie, maar een duidelijk winstplan was er nog niet en Robert en Jorik hadden een gelijke stelling.
De wedstrijd werd helaas definitief verloren toen ook Robert van Rekom aan bord 8 moest opgeven. Robert is dit seizoen in het vierde uur nog niet in vorm. Ook deze wedstrijd ging het mis in het vierde uur. Op jacht naar de winst, kreeg hij de deksel op zijn neus. Hij moest een stuk inleveren en zijn tegenstander verdedigde goed tegen alle matdreigingen.
Kopman Jorik Klein was in de tussentijd ook te ver gegaan in zijn winstpogingen. Blijkbaar was in het middenspel een kans op pionwinst gemist, maar wij stervelingen vinden dat soort computervarianten niet zomaar. Toen bleek dat er gewonnen moest worden, probeerde Jorik een vrijpion naar de overkant te brengen. De dappere soldaat werd echter keurig afgemaakt door de tegenstander en zo moest een toreneindspel met een soldaat minder worden verdedigd. Dat was na een onnauwkeurigheid van de tegenstander gelukkig goed te doen en zodoende kon een halve dop worden genoteerd.
William Gijsen redde tot slot aan bord 4 de eer. Zijn tegenstander wist lang alle dreigingen te pareren, maar nadat hij zelf probeerde voor de winst te gaan, was William er als de kippen bij. En zo eindigde het tweede deel van deze wedstrijd, nog voordat Arjan van der Leij na het rennen van een marathon kwam supporteren, in 2-3 en dus werd met 3-5 verloren in Overschie. Het verdriet werd gezamenlijk met KNSB 3 en 4 verdronken en dat maakte alles goed.
Over twee weken alweer de laatste ronde. In De Havik, waar we overigens dit seizoen nog geen matchpunten pakten, ontvangen we degradatieconcurrent RSR Ivoren Toren. We kunnen in theorie nog degraderen, maar het aantal bordpunten dat we hebben behaald gaat ons daar mogelijk voor behouden. Onze concurrentie moet in ieder geval niet allemaal de laatste ronde winnen. Op papier lijkt dat ook lastig, want ze spelen tegen onder meer kampioen Dordrecht, nummer 2 Souburg en nummer 3 HWP Sas van Gent, maar goed die spelen nergens meer voor en het is niet te hopen dat zij daardoor minder sterk en gefocust opkomen. We moeten in ieder geval niet 10e worden! De 3 slechtste nummers degraderen ook nog, maar dat lijkt in onze klasse niet het geval te zijn.
Nog makkelijker is gewoon een matchpunt pakken tegen RSR Ivoren Toren. Dan zijn we sowieso veilig.
Tot over 2 weken! Komt dat zien!



