Sliedrecht 3 degradeert; vakkundig met de grond gelijk gemaakt door Spijkenisse 2
De ochtend van Zaterdag 7 maart begon met hoge moed en goed gezelschap. Een prachtige dag om te strijden voor handhaving. Sliedrecht 3 moest de laatste twee keer winnen, en tegen Spijkenisse 2 zouden ze de eerste stap tot waarheid moeten maken. Echter was deze gelukkige sfeer binnen de kortste keren omgeslagen, en kon menig toeschouwer (waaronder Supporter Van Beest) toekijken hoe Sliedrecht 3 maar 1.5 punt wist te behalen. Het moge duidelijk zijn dat degradatie op zijn plaats is.
Invaller Rick Stuij (bord 4) was present omdat het kanon van de derde, Jurgen de Haan, niet aanwezig kon zijn. Stuij verklapte dat het voor Sliedrecht 4 wel grappig zou zijn als deze wedstrijd verkeerd zou lopen, omdat zijn eigen team nog kon promoveren. Rick kwam in een fried liver terecht en pakte gretig een pion die uiteindelijk tot een niet te stoppen aanval zou leiden. Hier en daar lagen kansen, maar vanaf zet 6 had hij het vooral zwaar. Of was het dan toch opzet? (1 – 0 voor Spijkenisse)
Maarten Hartkoren (Bord 2) besloot, na in de auto onderweg nog te twijfelen, de hippo te spelen. Dit bleek niet de juiste aanpak toen hij een offer toeliet op zet 5 nadat hij een zetvolgorde verkeerd om had gedaan. Hartkoren kwam niet terug van de structurele problemen die veroorzaakt waren en heeft weinig kunnen genieten van zijn partij. (2 – 0)
Tjerry Hut (Bord 3) wist in ieder geval prima uit de opening te komen. Echter speelde Hut zijn aggressieve voorbereiding niet, een idee wat volgens de machine tussen zet 5 en 10 iedere zet goed was. De tegenstander deed ook rustig aan, en zo kwamen ze in een saaie stelling terecht. Uit frustratie voor iets dat hijzelf mede veroorzaakte probeerde hij een voordeel te vinden waar deze niet bestond, en per direct was de stelling nog saaier: straalverloren en kansloos. (3 – 0)
Gepaste lof voor Joost Stoker (bord 1): Tegen een speler van 2077 wist hij bijzonder goed door de opening én het middenspel te komen. Een simpele winst stond tussen hem en een prachtig resultaat van een geweldige partij. Het zou alleen niet heel erg in lijn zijn met de rest van de kopborden. Daarom heeft Joost deze winst gemist, en speelde hij in plaats daarvan een zet die zelfs hijzelf (ook naderhand) niet begreep! Zonde. (4 – 0)
Bert Dobber wist aan bord 6 met een halfje naar huis te gaan. Zijn partij werd niet gekenmerkt door blunders, offers en fouten maar de torens vlogen in het eindspel nog eventjes over het bord. Dat Bert met een half punt naar huis ging was verdiend. (4.5 – 0.5)
Aan de staartborden had Spijkenisse een volwaardig gezin geplaatst. Martijn aan bord 5 mocht tegen (vermoedelijk, op basis van achternaam en leeftijd…) de vader van twee jonge kinderen die bord 7 en 8 hadden bezet. Ondergetekende was niet aanwezig om te zien waar het fout ging, maar zijn tegenstander liet het goeie voorbeeld zien aan zijn gezin door Martijn met een nul naar huis te sturen. (5.5 – 0.5)
Bord 8 begreep de boodschap. Kees van der Does was een goeie solide partij aan het spelen toen hij in een moment van verstandsverbijstering blunderde. Ongetwijfeld dat hij naast zich had gekeken en de situatie voor het team al aan het verwerken was… Een ongelukkig einde van een prima partij. (6.5 – 0.5)
De enige winnaar van Sliedrecht was Jeroen Brandsma aan Bord 7. Nu kan lang en breed gesproken worden over deze partij, en dat punt is hem van harte gegund, maar aan het eind van de middag heeft Jeroen het enige volle punt gewonnen van een van de kinderen omdat haar klok was gevallen. Een bijzondere manier om te winnen in de KNSB competitie, maar ongetwijfeld een tactische keuze. (6.5 – 1.5)
Concluderend: Sliedrecht 3 degradeert. Het was een vervelende middag. Spijkenisse heeft heel sterk gevochten en verdiend gewonnen. Sliedrecht 3 speelt nog een laatste wedstrijd op 28 maart tegen Erasmus 2. Hopelijk mag dat een succes worden, zodat de rest van het seizoen vergeten mag worden. Naderhand was het ongeacht alles gezellig, ongetwijfeld omdat eenieder het niet langer over schaken wilde hebben en alle meningen dezelfde kant op stonden hierover. Daarbij hadden een aantal leden op dat punt al enige tijd gehad om de situatie te verteren. En als het dan gezellig is, wie heeft er dan écht gewonnen? Precies. Nog steeds Spijkenisse.


