Een verhitte strijd in de tweede ronde van het OKD
SLIEDRECHT – Afgelopen donderdag 28 mei werd er weer druk geschaakt in de Havik. De tweede ronde van het OKD stond op het programma! Maar liefst 34 borden werden bezet. De Havik puilde uit en alle zeilen moesten worden bijgezet om deze armada aan schakers kwijt te kunnen. Gelukkig konden er genoeg borden, klokken en stukken bij elkaar gesprokkeld worden om de ronde te faciliteren.

Op bord 30 troffen David de Jager en Peter Vis elkaar in een partij die veel aandacht trok. Beide spelers begonnen ambitieus en zochten vanaf de opening naar mogelijkheden om initiatief te verkrijgen. David speelde een bijzonder sterke partij en wist al vroeg druk te zetten op de stelling van zijn tegenstander. Met nauwkeurige zetten bouwde hij zijn voordeel langzaam uit en leek hij lange tijd de beste kansen op winst te hebben. Peter verdedigde zich echter taai en vond op de juiste momenten de beste voortzettingen. Uiteindelijk mondde het gevecht uit in een gelijkspel, een heel mooie manier van David om van de nul te komen tegen de in vorm verkerende Peter.

Maarten Hartkoren speelde een sterke partij tegen Jeroen Brandsma en wist gedurende de hele avond de controle te behouden. Met actief stukspel en een goed plan bouwde hij langzaam maar zeker een voordelige stelling op. Jeroen vocht voor zijn kansen, maar slaagde er niet in de druk van Maarten te weerstaan. Maarten werkte zijn voordeel overtuigend af en boekte een verdiende overwinning.
Hans Klein mocht aanschuiven tegen Krijn-Joost Nunnikhoven. Klein sr. speelde een overtuigende partij waarin hij al vroeg het initiatief naar zich toetrok. Met energiek spel zette hij zijn tegenstander voortdurend onder druk. Krijn-Joost kreeg weinig gelegenheid om zijn eigen plannen uit te voeren en moest steeds reageren op de dreigingen van Hans. Uiteindelijk leidde de aanhoudende druk tot materiaalwinst en een gewonnen stelling, waarna Hans het punt professioneel binnenhaalde.

Arco van Houwelingen had het deze tweede ronde misschien nog wel het zwaarst. Niet alleen verloor hij van Joost Stoker, ook de airco had het met hem op de stok. Zo’n beetje de hele zaal was blij met de verkoelende lucht, maar Airco Arco zat direct onder de luchtverspreider. Het leverde bijzondere beelden op, waarbij de speelzaal gevuld was met korte broeken en één jas.
Donderdag 4 juni wordt alweer de derde ronde gespeeld. Komt u uw favoriete schaker aanmoedigen? De rest van de resultaten zijn te vinden op de toernooisite: okdschaak.nl.
Foto’s door Jerry van Rekom
