SLIEDRECHT – Afgelopen donderdag 4 december was het dringen in de Havik. Veel schakers kwamen bijeen om Meinte te herdenken en daarna te doen wat hij ook zo graag deed: schaken. Daarnaast werd er ook nog eens een RSB wedstrijd afgewerkt. Het was zelfs zo erg, dat er hulptroepen ingeschakeld moesten worden om de zaal van extra tafels te voorzien. Welke telefoonnummers hiervoor precies staan genoteerd, is uw verslaggever onduidelijk, maar in ieder geval die van Koos van den Berg en Martin Prins.
Zoals gezegd begon de avond met het herdenken van Meinte Smink. Voorzitter Marcel Klein gaf een toespraak over ons onlangs overleden mede-lid, mentor en vriend. Daarna werd door alle aanwezigen een minuut stilte gehouden. Ook in het condoleanceboekje is door vele schakers een boodschap achtergelaten. Gedurende de schaakavond werden er herinneringen opgehaald en gedeeld. Zie ook het memoriam-bericht: In Memoriam Meinte Smink.
Tegen half 9 werden de borden (en al dan niet aanwezige tafels) opgezocht. Arjan van der Leij mocht het tegen William Gijsen opnemen. Arjan belandde tegen William in een redelijk gelijke stelling. Arjan had de beschikking over een paard, William over een loper, allebei twee torens en vijf pionnen. Één van deze pionnen aan Williams kant was echter wel een dubbelpion. Na wat afruilen bleef er één vrijpion over voor William en twee voor Arjan. Deze ene vrijpion was reeds verder gevorderd dan de twee van Arjan, waardoor hij in het eindspel Arjans koning inactief wist te houden. Even later kwamen ze remise overeen.

Teunis den Rooijen schaakte een hele sterke pot tegen Robert van Rekom. Na een redelijk gelijkopgaande opening vormde Teunis een gevaarlijke aanval met pionnen op de koningszijde van Robert. Één van zijn lopers kon ook binnendringen, waardoor Robert wel heel ver teruggedeinsd werd. Robert zag geen uitweg en probeerde chaos te creëren met wat pionnen, maar toen zijn toren viel, viel ook het doek.
Het vierde KNSB team had een onderonsje in de vorm van Pieter Sandijck tegen André van Dieën. Deze interne krachtmeting zou op papier de kant van Pieter op moeten vallen. En dat deed het ook. Hij schaakte zich goed door het middenspel heen en kwam in een eindspel met een loper extra. André probeerde alles met man en macht tegen te houden, maar moest uiteindelijk toch erkennen dat wat op papier stond, juist was.
Floor Verschoor speelde een interessante pot tegen Jurgen de Haan. De eerste uren heeft Floor geïnvesteerd in het bouwen van een hele stabiele stelling. Tegen 11 uur was het nog niet helder welke kant het op zou vallen. Op een gegeven moment dwong Jurgen Floors paard naar a8 te gaan, waar deze ingesloten kon worden. Zonder deze verdediger kon Jurgen een vrijpion vrijspelen, waardoor hij de winst kon noteren.
Koos van den Berg hadden we al een tijd niet gezien. Bij zijn rentree werd hij gelijk aan het werk gezet, zowel op het gebied van lichamelijke als mentale arbeid. Eerst mocht hij tafels verplaatsen, daarna de taferelen van Martin Prins ontcijferen. Wat blijkt: ondanks dat hij de tafel netjes optilde, is Koos het schuiven niet verleerd.
Natuurlijk waren er nog veel meer uitslagen. Deze zijn te vinden op de site. Donderdag 11 december is het weer raak: dan vindt alweer de dertiende ronde van de interne competitie plaats. Voor nu, namens de gehele redactie, een heel fijn Sinterklaasfeest!
PS
Wie het rijmen mist in dit verslag,
Begrijpelijk, een hard gelag,
Blader terug, een week of twee,
Daar, met het verslag van Arco, bent u tevree.


