Ronde 5 interne competitie: de Chocomel-schermutseling

Razende reporter Rick Stuij praat u bij over de laatste ontwikkelingen in de vermaarde Sliedrechtse schaakcompetitie…

SLIEDRECHT – Donderdag 2 oktober werd alweer de vijfde ronde van de interne competitie gespeeld. De avond verliep soepel. Geruisloos zelfs. Tot plots het meest interessante gevecht van de avond zich voltrok: die tussen Johan van de Griend en zijn flesje Chocomel. Johan bleek een amateur op het gebied van koude zopie en mocht van geluk spreken dat hij naast  Chocomel-connoisseur Hans Klein was aangeschoven. De nestor wist, tot een ieders opluchting, de gemoederen te bedaren (en het flesje Chocomel open te draaien). Zo kon de rest van de Havik ook weer verder met schaken.

En geschaakt, dat werd er! Liefst 17 borden werden bemand. Zo nam Mark van Hulst het op tegen Bert Dobber. Mark had een ambitieuze opening voor ogen en wilde Bert direct onder druk zetten. Hierbij vergat hij alleen dat zijn pion op f2 wel heel zwak werd. Helaas voor Mark ontging dit Bert niet, waardoor zijn dame binnen kon komen in de stelling van Mark. Een paar zetten later was het materiaalverlies van Mark te groot om door te spelen.

Ambitieuze plannen waren ook te vinden op een bord iets verderop. Ferhat Erdogan trad aan tegen Dana Verheij. Ferhat kwam maar half uit de verf met zijn aanvallende speelstijl. Dana doorzag alle trucjes. De stelling werd wel erg interessant: Dana had vier stukken en Ferhat een actieve dame. Toen duidelijk werd dat de winst onmogelijk was in deze positie, probeerde hij remise door zetherhaling te forceren. Helaas voor hem lukte dat niet en ging Dana er met het punt vandoor.

Marcel ging er met gestrekt been in tegen Peter

Een spannende partij voltrok zich op het bord van Marcel Klein en Peter Vis. Ergens in het middenspel offerde Marcel een stuk en kreeg daardoor activiteit met zijn dame. Hij had sterke dreiging op de koning van Peter, ook omdat mat achter de paaltjes nog altijd mogelijk was. Peter zag zich zelfs genoodzaakt een loper op te geven voor de veiligheid van zijn koning. Het grote nadeel voor Marcel was dat zijn koning in een open veld stond. Alleen een loper stond bij de koning in de buurt, waardoor Peter deze makkelijk kon aanvallen. Na het afruilen van de stukken blijken de twee extra pionnen waarover Peter beschikt, doorslaggevend. Peter pakt het punt.

Jesse Koppelaar trad aan tegen een in vorm verkerende Martin Prins en laat gelijk zien uit welk hout hij gesneden. In het middenspel komt Jesse een stuk voor te staan. Dit stuk was niet gratis, want Martin heeft hiermee een vrijpion op de a-lijn verkregen. Blokkeren is de enige optie om promotie te voorkomen, waardoor Martin pionnen gaan jagen. Een knotsgekke afwikkeling van stukken en pionnen volgt, waarna Martin met twee vrijpionnen op de overkant af loopt. Jesse doet wat hij kan om ze tegen te houden, maar uiteindelijk vindt er toch één doorgang. Deze promotie was goed voor de winst.  

Jesse en Martin speelden een spannende partij

Zo zie je maar: schijn bedriegt. Een geruisloze Havik, dat is haast niet mogelijk. Zo heeft ook deze ronde uitgewezen. Misschien staat het zelfs garant voor commotie.

De rest van de uitslagen kunt u hier terugvinden. Donderdag 9 oktober staat ronde 6 op de planning.

Dit bericht is geplaatst in Geen categorie. Bookmark de permalink.

Geef een reactie